Logo Gmina Rudka

News

News zdjęcie id 258

Informacje dotyczące organizacji szczepień przeciwko wirusowi sars-cov-2

18.01.2021

Urząd Gminy Rudka pod nr telefonu 85 7305869 (w dni robocze w godz. 8-16) służy pomocą w zakresie informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Zapewniamy również bezpłatny transport (dowóz) do punktu szczepień:

  1. Osobom niepełnosprawnym, tj. posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami.
  2. Osobom mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Potrzebę dowozu należy zgłaszać telefonicznie w Urzędzie Gminy Rudka, nr tel.: 85 7305869 po wcześniejszym umówieniu terminu i godziny szczepienia w punkcie szczepień. Potrzebę dowozu należy również zgłosić w tym punkcie podczas rejestracji na szczepienie.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji szczepień

Od 15 stycznia trwają zapisy na szczepienie przeciw COVID-19 dla osób powyżej 18 roku życia. Każdy, kto będzie chciał otrzymać szczepienie powinien wypełnić formularz zgłoszenia chęci szczepienia. Jest on dostępny na stronie https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/.

W formularzu podajemy swoje imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i (opcjonalnie) numer telefonu. Po wypełnieniu ankiety otrzymamy maila z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Po kliknięciu w link, formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie.

O tym, kiedy ruszy procedura szczepień dla naszej grupy zostaniemy poinformowani drogą mailową. Otrzymamy też e-skierowanie i możliwość rejestracji na konkretny termin.

Ważne daty:

  1. 15 stycznia - otwarcie rejestracji dla seniorów 80+ i zgłoszeń dla osób w wieku 18+
  2. 22 stycznia - otwarcie rejestracji dla osób 70+
  3. 25 stycznia - rozpoczęcie szczepień osób w wieku 70+ w całej Polsce

Sposoby rejestracji na szczepienia:

  • poprzez całodobową i bezpłatną infolinię 989

Można zapisać się osobiście lub poprosić o to członka rodziny. Wystarczy podać numer PESEL i numer telefonu, a informacja z potwierdzeniem umówienia wizyty przyjdzie SMSem. Podczas rejestracji wybiera się konkretny termin oraz miejsce szczepienia.

  • przez Internetowe Konto Pacjenta

Druga możliwość to umówienie wizyty przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W procesie rejestracji dostaniemy do wyboru pięć dostępnych terminów w punktach szczepień znajdujących się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Po dokonaniu rejestracji, na podany numer telefonu otrzymasz powiadomienie SMS. Kolejne powiadomienie przyjdzie na dzień przed terminem szczepienia.

  • przez kontakt z wybranym punktem szczepień

Wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych. System automatycznie zweryfikuje ważność e-skierowania.

W gminie Rudka znajduje się jeden punkt szczepień:

Medirena Zbigniew Marek Małysko Irena Małysko Sp.j., Rudka, ul. Brańska 13, tel.: 85 7302952

Po dokonaniu rezerwacji system wyśle do pacjenta wiadomość SMS z informacją o terminie i miejscu szczepienia. Kolejna wiadomość zostanie wysłana na dzień przed planowaną wizytą. Co ważne, pacjent od razu umawia się na dwie wizyty, celem przyjęcia pierwszej i drugiej dawki szczepionki. Dzień przed drugim terminem ponownie dostanie wiadomość z przypomnieniem.

Informacja o tym, że szczepienie się odbyło, będzie wprowadzona do e-karty szczepień, a sam pacjent otrzyma również zaświadczenie o szczepieniu.

 

Wójt gminy zaprasza

<p>Wójt Gminy Rudka</p><p>Marcin Gawrysiak<br />Przyjęcia interesantów:<br />Poniedziałek-Piątek godz. 08:00 - 16.00</p><p> </p>

Wójt Gminy Rudka

Marcin Gawrysiak
Przyjęcia interesantów:
Poniedziałek-Piątek godz. 08:00 - 16.00

 

tel.:857305852

tel.:857305852

Zegar

  • :
  • :

Kalendarz

sierpień 2022
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

wersja językowa

Zobacz również

newsletter

Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.